Carpet Tourbillon Chronograph

Zegarek nr 8 Audemars Piguet w 2006 roku otworzył pierwszy projekt 3D i od tego czasu wprowadził tysiącletni sekundowy zegarek Tysiąclecia oraz nowy zegarek ucieczki Julesa Audemarsa. Tegoroczny Millennium Carbon Tourbillon Chronograph to kolejna nowa próba w dziedzinie projektowania 3D.
     Tak zwany projekt 3D polega na oddzieleniu mechanizmu i elementów zewnętrznych (obudowa i tarcza z wieloma funkcjami wyświetlania) w projekcie, dzięki czemu zegarek ma wyraźniejsze poczucie hierarchii. Pomysł ten jest niewątpliwie ważniejszy niż te orientacje projektowe, które zwiększają ekspresję wizualną za pomocą elementów innych niż zegarki.
     Jako chronograf, cechą projektową Millennium Carbon Tourbillon Chronograph jest to, że umieszcza 30-minutowy mały chronograf w pozycji na godzinie 12, aby odpowiadał mechanizmowi tourbillon w pozycji na godzinie 6. Załadowany owalny ręczny mechanizm nawijania kal. 2884 wykorzystuje również zaawansowane połączenia chronografu. Oprócz czubka połączonego z kołem kolumny, korbowód jest w całości wykonany z niklu z czarną powłoką PVD, co nie tylko poprawia dokładność pomiaru czasu, ale także skutecznie zapobiega drżeniu rąk podczas uruchamiania tradycyjnego chronografu.
     Koncepcja projektowania zaawansowanych technologicznie materiałów i właściwości mechanicznych, interpretowana poprzez „czarny motyw”, jest jego największą atrakcją w projektowaniu. Zegarek wykorzystuje unikalną czarną płytę maszynową z czarnego węgla, która może zapewnić jej stabilność mechaniczną, fizyczną i chemiczną w dowolnej orientacji i może wytrzymać ekstremalne różnice temperatur bez deformacji. Aby ogólna konstrukcja zegarka była bardziej harmonijna, Audemars Piguet używa również kutego materiału węglowego w przypadku chronografu Millennium Carbon Tourbillon, aby dopasować go do błyszczącej czarnej ceramiki zastosowanej w przyciskach ramki, korony i chronografu Utwórz kontrast wizualny, aby uzyskać bardziej warstwowy efekt wizualny.